Prosinec 2016

31.12.2016

Život u hasičů

Máme po Valné hromadě a další rok je za námi. Letos byla Valná hromada výjimečná, ale o tom až později.

Rok 2016 jsme zakončili s číslem 108. Náš sbor má 108 členů a naše řady se každým rokem rozrůstají o malé ratolesti. V letošním roce se narodila Lucce a Vojtovi Elenka a do rodiny řezníků zavítal třetí chlapeček Vilém. Rodičům gratulujeme.

Podařilo se nám ve spolupráci s Městskou částí Praha-Řeporyje a Základní školou uspořádat akce pro veřejnost. Velice nás těší zájem řeporyjských občanů o tyto akce. Doufám, že i po rekonstrukci dílen v základní škole, nám bude základní škola nakloněna a pálení čarodějnic a dětský den budeme moci uspořádat v areálu základní školy.

Děti nám dělaly po celý rok radost a ze soutěží si odvážely medaile. I dospělí neotáleli a jeli náš sbor reprezentovat na Mistrovství České republiky v požárním sportu do Brna. Dalším nášim úspěšným reprezentantem je Martin Jelínek. Ten již několikátým rokem soutěží v disciplíně TFA, kde má velké úspěchy a hrdě reprezentuje řeporyjské hasiče.

Výjezdová jednotka svojí práci odváděla svědomitě. Vyjížděla ke složitým zásahům, pomáhala s pracemi pro obec a všude tam, kde je bylo potřeba. Vylepšovala si fyzickou kondici, zúčastňovala se stáží na HZS i HS. Jsem ráda, že se kluci této dobrovolné činnosti stále věnují.

A jaká byla naše Valná hromada? Byla mimořádná, plná dojemných okamžiků díky 20ti letému výročí práce s mládeží. Psal se rok 2006, kdy Iveta Svobodová založila dětský kroužek hasičů a vydrželo jí to dodnes. Pro ty, co Ivetu Svobodovou neznají. Iveta je člověk, který od pondělí do pátku, od ledna do prosince dělá pro hasiče cokoli, co je v jejích silách. To není klišé, to je prostě fakt. Jejíma rukama prošlo několik generací včetně mě a mých dětí. Iveta všechny děti brala za své v dobrém i zlém a i když měl někdo průšvih, Iveta se snažila všechno vyřešit a vidět to z té pozitivní stránky. Díky Ivetě má spoustu dětí plno nezapomenutelných zážitků. Touto cestou bych jí chtěla ještě jednou poděkovat za to, co pro naše děti dělá, a doufám, že se i nadále budeme u dětí setkávat. V neposlední řadě také patří dík všem, co Ivetě pomáhají a o naše dětičky se ve svém volném čase starají.

Přeji všem úspěšný rok 2017 plný krásných vzpomínek.

Lenka Lexová

Starostka SDH Řeporyje