Únor 2017

28.02.2017

Únor s mladými hasiči

Ani letos jsme zimní přípravu nezanedbávali a pilně se připravovali na zimní soutěž v uzlování, která se konala v Dolních Měcholupech v sobotu 25. 2.

Naše mladší děti si ve velké konkurenci vedly výborně a svou kategorii vyhrály. Na 1. místě byla hlídka ve složení: Schneider Patrik, Novotný Martin, Nejtková Karolína, Kremeníková Tereza, Bártek Jonáš.

Ostatní se umístili na 14., 25., a 30. místě.

Stejně jako v loňském roce při letošním závodě v uzlování byla soutěž požárních dvojic a v té se nám také podařilo zvítězit.

Starší kategorie si letos vedla opět nejlépe, jak mohla a obsadila krásné 1. a 11. místo. Vyhrála hlídka ve složení: Obermannová Nicola, Mlynářová Denisa, Schneider Daniel, Šimáčková Aneta, Jirasová Anita.

V požárních dvojicích jsme se umístili na místě 6. V této kategorii jsme do soutěže zapojili i jednotlivkyně. Aneta Šimáčková získala 7. místo, Anita Jirasová obsadila místo 2.

Odpoledne soutěžila kategorie dorostenců, kde jsme měli v soutěži dvě družstva. Nejvíce obávanou disciplínou bylo psaní testových otázek (dle směrnic pro činnost dorostu). I přes mé velké obavy ne všichni to zvládli na výbornou. Dvě chyby vyřadily jedno družstvo z bojů o medaile. Rotrekl Jakub, Brynda Honza, Šimáčková Aneta, Tóthová Aneta a Jirasová Anita zavázali všech pět uzlů bez chybičky časem 19,34s a obsadili krásné 1. místo. I v této kategorii se soutěžilo v jednotlivcích a tentokrát nejlépe z našich uzlovala Aneta Tóthová za 12,63s a obsadila 2. místo a Anitka Jirasová za 12,90s. obsadila 3. místo.

Všem zúčastněným moc děkuji za jejich snahu a skvělou reprezentaci našeho sboru.

Za SDH Řeporyje

Iveta Svobodová